Drejtuesit e Bayernit të Mynihut po mendojnë për një merkato të fuqishme në verë dhe tashmë kanë piketuar objektivin e radhës.

Bëhet fjalë për Paulo Dybalën i cili që pas ardhjes së ronaldos ka mbetur në hije.

Torino 2017 01 08 Juventus vs Bolgna serie A TIM 2016-2017
Giuliano Marchisciano/One+Nine
nella foto: miralem pjanic e paulo dybala

Gjithsesi, bardhezinjtë nuk ulen në bisedime për më pak se 100 milionë euro për argjentinasin.

Shifra nuk përbën problem për klubin bavarez, që kërkon të rrëmbejë argjentinasin pas shtatë vitesh në kampionatin italian.

“TZ” bën të ditur se edhe trajneri Niko Kovaç ka dhënë pëlqimin e tij për sulmuesin e Juventusit.

Përveç cilësisë së padiskutueshme, Dybala do të ishte pjesë e planit për të rinovuar Bayernin, sidomos pas largimeve të Frenk Riberisë dhe Arjen Robenit të cilët do t’i thonë lamtumirë klubit bavarez në fund të sezonit aktual.