Tifozët shqiptar të Juventusit ndërmarrin një hap shumë bamirës duke ndihmuar familjet nevojtare

Është një grup vullnetarësh të cilët janë dhe tifozë të Juventusit, të cilët kanë marr një hap shumë të mirë, duke i dal në ndihmë një familje nevojëtare në Rahovec, shkruan InfoKosova.

Familja e cila ka përfituar sado pak ndihmë nga grupi bamirës është familja e Ramadan Hotit nga fshati Ratkoc komuna e Rahovecit.

Në një postim të cilin e ka shpërndarë njëri nga anëtarët e këtij grupi është Gazmend Gashi, ai në postimin e tij në facebook shkruan: ‘Sod ishim te Familja Ramadan Hoti Ratkoc Rahovec.

Sod ishim te Familja Ramadan Hoti Ratkoc Rahovec.

Falemnderit secilit veq e veq. ftyrat e buzqeshura sod te atyre 4 fmive per mu don me thon Shum zemra mal mu ka bo shuma e mbledhur 725€ gjithsej. 383€ miell 500kg dhe gjera ushqimore . 160€ 5metra dru.51.5€ 4 komplete trenerka per 4 fëmit. dhe pare kesh 131.5€
Falemnderit prej Artanit Alberit Afrimit qe na priten ne rahovec.

Falemnderit prej Hasan hotit me shok bianconer nga ratkoci per pritje dhe per 100kg miell ju falemnderit secilit qe kontribuat per ket familje shum ne nevoj . Grupi ma i mir prej krejve #Finoallafine ⚪️🖤 jemi nje familje bianconere 🙋‍♂️🙋‍♂️

Sod ishim te Familja Ramadan Hoti Ratkoc Rahovec. Falemnderit secilit veq e veq. ftyrat e buzqeshura sod te atyre 4…

Gepostet von Gazmend Gashi am Sonntag, 16. September 2018