Thaçi: Me këtë ekip, Kosova sigurt në Kampionatin Evropian

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, takimin midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Bullgarisë e ka cilësuar si ndeshje fantastike.

Ai ka thënë se Dardanët dominuan përgjatë gjithë ndeshjes, dhe se asnjë minutë nuk u dorëzuan.

“Me këtë ekip, Kosova sigurt në Kampionatin Evropian”, ka parashikuar Thaçi në Facebook.