Temperatura mbi 40 gradë! Moti për fundjavën dhe javën e parë të gushtit

Ditët e të nxehtit afrikan janë shumë pranë.

Sinoptikanët parashikojnë që dita e premte si edhe fundjava sjellin mot të kthjellet dhe rritje të ndjeshme të temperaturave duke kulmuar ditën e diel deri në 37 gradë Celcius.

Sipas ”Meteoalb”: Java e pare e gushtit sjell të nxehtin Afrikan dhe temperatura mbi 40 gradë C.