Sot paska qenë ditë e zezë për artin, ndërroi jetë edhe ky aktor i njohur

Aktori që zuri vend në shumë filma të njohur sot ka ndërruar jetë.

Richard Carter ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare, shkruan The Guardian, transmeton lajmi.net.

Aktori australian ka luajtur në shumë filma të njohur si: ‘Little Penguin Dance’, ‘Grerat Gatsby’, ‘Babe Pig City’ dhe ‘Mad Max’ duke lënë gjurmë në aktrim.

Shkaku i vdekjes ende nuk dihet dhe në ditët në vazhdim do të bëhet obduksioni, e cila do të përcaktojë arsyen e vdekjes. /Lajmi.net/