Qeverisja e Ramushit do të mbahet mend vetëm për një vendim thotë Lutfi Haziri

Kryetari i Komunës së Gjilanit, dhe njëkohësisht nënkryetar i LDK’së, Lutfi Haziri është i ftuar në emisionin DPT te Fidani në T7.

Ai ka folur për zhvillimet e fundit në skenën politike në Kosovë duke drejtuar akuza ndaj qeverisë së koalicionit PAN.

“Kjo qeveri do të mbahet mend vetëm një vendim”, ka thënë Haziri.

“Qeveria PAN do të mbahet mend vetëm për dorëheqjen e kryeministrit”. Tutje Haziri ka shtuar se vendi po shkon drejt zgjedhjeve./Gazeta Express/