Nis sonte Eurovizioni, Jonida Maliqi ngjitet në skenë në natën e dytë

Sonte do të nis edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit.

Erez Tal, Assi Azar, Lucy Ayoub dhe modelja me famë botërore Bar Rafaeli do të jenë prezantuesit e këtij viti.

Në tri netët sa do të zgjas festivali do të performojnë nga dhjetë shtete, përfshirë edhe Shqipërinë me përfaqësuese Jonida Maliqin.

Këngëtarja do të ngjitet në skenë në natën e dytë me këngën “Ktheju Tokës”, që do të jetë e 14-ta me radhë.

Ndërsa finalja do të mbahet më 18 maj./Indeksonline/