Momenti kur Akil Gjakova fiton medaljen e artë!

Akil Gjakova ka shkruar historinë.

Xhudisti kosovar ka fituar medaljen e artë në Grand-Slamin e Parisit.

Ai ka rrëmbyer medaljen e artë pas fitores në finale ndaj Lasha Shavdatuashvili.

Më poshtë e keni meçin final dhe reagimin epik të Akilit pas fitores.