Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka takuar sot në Beograd, Shefin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Brathu.

“Treguam në Bruksel që Serbia është e gatshëm që ta vazhdojë dialogun me Kosovën dhe Metohinë”.

“Pengesat e vetme në këtë proces kanë qenë nga Prishtina, pasi që ata me një vendim formal të marrë në kuvend kanë ngrirë procesin e dialogut”, ka thënë Gjuriq, shkruan Tanjug, përcjell Klan Kosova.