3C
Prishtina
E diel, Korrik 15, 2018

Presidenten e Kroacisë e ‘tradhtojnë’ lotët pas finales së Kupës së...

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq ka fituar simpatinë e shumë njerëzve në botë për mbështetjen që i ka dhënë kombëtares së saj gjatë Kupës...

Fitoi Botërorin, nuk do e besoni sa të ardhura përfitoi Franca

Franca u shpall kampione e botës pasi mundu Kroacinë me rezultatin 4-2. Përveç lavdisë, kombëtarja franceze ka arritur edhe përfitime të çmendura ekonomike. Kështu, Franca...

Kylian Mbappe e fiton një çmim të rëndësishëm në Kupën e...

Kylian Mbappe është zgjedhur lojtari më i mirë i ri në Kupën e Botës 19 vjeçari i PSG-së ka qenë një pikë e fortë e...

Luka Modric shpallet lojtari më i mirë i Kupës së Botës

Luka Modric është shpallur lojtari më i mirë i Kupës së Botës në Rusi Mesfushori kroat me paraqitje mbresëlënëse, ka ndihmuar Kroacinë që të arrijë...

Franca mposht Kroacinë dhe shpallet kampion bote

Kombëtarja e Francës është shpallur kampion bote në turneun ‘Rusia 2018’, pasi në finale e mposhti Kroacinë me rezultat 4-2 Ndeshja nisi me një dominim...

Francë 2:1 Kroaci, këto janë statistikat pas pjesës së parë

Kombëtarja e Francës e ka fituar pjesën e parë të finales së Kupës së Botës ndaj Kroacisë Skuadra e Didier Deschamps ka shkuar me epërsi...

Franca në epërsi ndaj Kroacisë

Përfaqësuesja e Francës ka gjetur shpejt golin e parë në ndeshjen ndaj Kroacisë e vlefshme për Kupën e Botës “Rusia 2018”. Është sulmuesi kroat, Mario...

Francë – Kroaci, formacionet zyrtare të finales së madhe

Kombëtarja e Francës dhe ajo e Kroacisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare Franca dhe Kroacia do të ndeshen mes vete në finalen e madhe të...

“Çmenduri” kroate në Rusi, ja çfarë po ndodhë në Moskë

Ata e kanë shpalosur edhe një flamur gjigant të Kroacisë. Në Moskë po mbretëron një atmosferë e jashtëzakonshme para finales së Kupës së Botës. Kroatët kanë...

Will Smith zbulon se si po duket stadiumi Luzhniki para finales

Edhe pak orë na ndajnë nga finalja e Kampionatit Botëror "Russia 2018". Tashmë po bëhen përgatitjet e fundit rreth ceremonisë përbyllëse të Botërorit. Ndeshjes Francë-Kroaci, i...
web
analytics