Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Huescas e Barcelonës.

Huesca dhe Barcelona do të përballen nga ora 16:15 në kuadër të xhiros së 33 në La Liga, raporton Gazeta Express.

Për mysafirët do të mungojnë Messi e Busquets që janë lënë në shtëpi për të pushuar, Roberto e Rakitic kanë disa probleme, kurse Suarez e Pique janë të suspenduar.

Mbrojtësi 19-vjeçar, Jean-Clair Todibo, që në janar u ble nga Touluse, debuton për Barcelonën në La Liga.

Për herë të parë me ekipin e parë luan edhe lojtari i akademisë, mbrojtësi i djathtë, Moussa Wagué (20-vjeçar).

Huesca:

Barcelona: