Aktori i cili njihet me rolin e “Xhihanit” ndodhet në Prishtinë

Shumë nga fytyrat we njohura turke do i shohim në Prishtinë, njëri nga ta sot është parë e ky ësjht aktori ERkan Pettekaya.

Aktori do jetë i ftuar në emisionin “Qejfi më i madh se Stambolli” – emision i Linda Imamit që nisë këtë të premte.

Pettekaya ka lujtuar në shumë filma turk të cilët janë transmetuar edhe në Kosovë dhe kanë qenë shumë të ndjekur nga shqiptarët.

Mirëpo, “Fate të kryqëzuara” ishte seriali ku aktori arriti të mbante pas vetes një pjesë të madhe të njerëzve, të cilët e pëlqyen shumë me rolin e “Xhihanit.