Ky qen është sa një ari dhe leh si një luan.

Qeni i racës pastor kaukaz rritet kryesisht në Rusi, Armeni, Azerbajxhan dhe Gjeorgji.

Video e këtij qeni është kthyer në hit në internet, shkruan InfoKosova.

Qentë e kësaj race peshojnë deri në 89 kg dhe jetojnë deri në 12 vite./InfoKosova/

Shiko Videon: